Sprzedaż samochodu z pozoru wydaje się rzeczą prostą i oczywistą. Jednak na rynku pojawiają się coraz to gorsze praktyki pseudo handlarzy, przez których łatwo jest popaść w kłopoty – zarówno finansowe, jak i prawne. Niewątpliwie polski rynek zna również nieuczciwe praktyki firm, które bardzo często wykorzystują uśpioną czujność sprzedającego. Sprawdź, jak i gdzie bezpiecznie sprzedać samochód.

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Nosząc się z zamiarem sprzedaży samochodu, warto przygotować je do tej transakcji. Jak wiemy, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego warto przede wszystkim zadbać o podstawowy porządek w samochodzie. Podstawą jest jego odkurzenie, wyczyszczenie elementów kokpitu oraz opróżnienie z zalegających, niepotrzebnych przedmiotów. Warto również zadbać o uzupełnienie płynu do spryskiwaczy czy zamontowanie świeżego zapachu wewnątrz pojazdu. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Warto również zadbać o sprawność techniczną pojazdu, która niewątpliwie będzie miała wpływ na wartość samochodu. Zadbaj więc o drobne naprawy, które nie będą wpływać negatywnie na całość transakcji. 

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać samochód?

Istnieją dwa rozwiązania – albo spróbować sprzedać auto indywidualnie, albo sprzedać je sprawdzonej firmie. Pierwsze rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które mają czas i mogą poczekać ze sprzedażą auta. Jeśli natomiast zależy nam na czasie warto nawiązać współpracę z firmą taką jak skup samochodów Auto Kurek Piła, która odkupi nasz pojazd. 

Czy to się opłaca? Oczywiście! Przede wszystkim ze względu na ograniczenie własnego czasu, który trzeba poświęcić na sprzedaż samochodu, a jak wiemy, obecnie na rynku pojawia się coraz to więcej używanych aut, które wcale nie jest tak łatwo sprzedać. Kolejnym pozytywnym aspektem jest fakt, że sprzedając w ten sposób auto, mamy szybko zapewnioną gotówkę, która zazwyczaj jest nam potrzebna. 

Przygotuj umowę zabezpieczającą interesy obydwóch stron

Umowa kupna-sprzedaży to podstawowy dokument, który poświadcza zarówno zbycie, jak i zakup pojazdu. Dokument ten musi zabezpieczać interesy obydwóch stron. Dokument ten będzie później potrzebny do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji oraz w trakcie powiadomienia właściwej ubezpieczalni o zbyciu pojazdu. W umowie powinny być zawarte podstawowe dane kupującego oraz sprzedającego, a także informacje o pojeździe. Warto również zawrzeć informacje odnośnie stanu technicznego pojazdu, aby kupujący nie próbował zarzucać nam ukrytych wad.

W przypadku chęci podpisania umowy sprzedażowej z komisem warto zwrócić uwagę na legalność działalności firmy. W takich przypadkach należy bezwzględnie wzmożyć swoją czujność. Legalna firma zapewni przede wszystkim szybszą sprzedaż, a także bezproblemową transakcję. W takiej umowie bezwzględnie należy zawrzeć minimalną cenę, za jaką ma zostać sprzedany samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ